6 Ćwiczeń z rollerem

Najpopularniejsze ćwiczenia z rollerem – jak je wykonać?

Osoby, które chociaż w niewielkim stopniu interesują się sportem, z pewnością o nim słyszały. Mowa oczywiście o rollerze (wałku wykonanym z pianki), który coraz powszechniej jest wykorzystywany do ćwiczeń przez trenerów fitness, na siłowniach oraz w domach prywatnych. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Ci kilka różnych ćwiczeń z użyciem rollera, które prawidłowo wykonane mogą mieć zbawienny wpływ na Twoje mięśnie.

Zanim jednak do nich przejdziemy, warto przypomnieć sobie właściwości, jakie posiada roller oraz jak wpływa na ciało. Przede wszystkim, pomaga on łagodzić zakwasy, doskonale sprawdza się do masażu, a także ma pozytywny wpływ na cyrkulację krwi. Znając już korzyści sprawdźmy jakie ćwiczenia warto wykonywać i jak robić to prawidłowo. Poniżej znajdziesz listę naszych propozycji.

1. Plecy

Ta część ciała szczególnie narażona jest na spięcia, powstające w wyniku siedzącego trybu życia i utrzymywania nieprawidłowej postawy. Możemy spróbować złagodzić ból używając w tym celu rollera. Jak to zrobić?

Siedząc na podłodze, zegnij nogi w kolanach, a stopy połóż płasko na podłodze. Następnie umieść wałek pod plecami, a ręce załóż za głowę (jak do brzuszków) i podnieś biodra. Z podniesionymi biodrami przesuwaj wałek wzdłuż całych pleców – od góry do dołu. Taki masaż wykonuj przez około minutę.

2. Łydki

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się mieć zakwasy w łydkach, po bieganiu, jeździe na rowerze czy na wskutek intensywnej wspinaczki. Wałkowanie powinno Ci pomóc sobie z nimi poradzić, dobrze jest masować mięśnie nie tylko po treningu, ale również przed.

Żeby prawidłowo wykonać masaż, musisz usiąść na podłodze, wyciągnąć nogi, wyprostować plecy i oprzeć się płasko na dłoniach. Będąc w tej pozycji, umieść wałek pod łydką i zaczynaj. Jeśli jesteś osobą początkującą, to łatwiej będzie Ci kontrolować ruch zginając jedną z nóg w kolanie. Natomiast jeśli rollowanie nie jest Ci obce połóż nogi jedna na drugą i prowadź wałek po podłodze przy użyciu łydki.

3. Pasmo biodrowo-piszczelowe

Wbrew pozorom je też można, a nawet należy masować. Jeśli na początku będzie Ci ciężko nie zniechęcaj się i próbuj aż do skutku. Jak to zrobić?

Połóż się na podłodze na boku i oprzyj na przedramieniu (jak do deski bokiem). Pod wewnętrzną nogą (pod udem) umieść roller , natomiast zewnętrzną nogę zegnij w kolanie i postaw stopę przed sobą. Ćwicz przesuwając roller od biodra do kolana.

Zachęcamy do wypróbowania ćwiczeń, które z pewnością pomogą Ci rozmasować zmęczone mięśnie lub przygotować je do mocnego treningu.

Masz jakieś pytania?
Umów się na trening